Burada sizin reklamınız ola bilər

Sabah II Avropa Oyunlarında Azərbaycanı təmsil edəcək idmançılar – SİYAHI
13 Avqust 2019 , 11:33

Sabah II Avropa Oyunlarında Azərbaycanı təmsil edəcək idmançılar – SİYAHI


Sabah Belarusun paytaxtı Minskdə II Avropa Oyunları start götürəcək.

Primetime.az xəbər verir ki, iyunun 21-dən 30-dək keçiriləcək oyunlarda 50 ölkədən 4 mindən çox atlet iştirak edəcək. 15 idman növündə 200 mükafat dəsti uğrunda mübarizə gedəcək. 8 idman növündə yarışlar Tokioda keçiriləcək Olimpiya Oyunları üçün təsnifat mərhələsi hesab ediləcək.

 

Bu yarışlarda ölkəmizi 82 idmançı təmsil edəcək. Azərbaycan idmançılarının siyahısını təqdim edirik: 

 

Atıcılıq:

Stend atıcılığı 

Emin Cəfərov
Rigina Mehtaheddinova
Ruslan Lunyov

Güllə atıcılığı

Nigar Nəsirova
İradə Aşumova
Nurlana Cəfərova

 

Badminton:

Ezmi Qovimuramadhoni
Murtuza Validarvi

 

Cüdo: 

Kişilər

Kəramət Hüseynov (60 kq)
Orxan Səfərov (60 kq)
Nicat Şıxəlizadə (66 kq)
Rüstəm Orucov (73 kq)
Hidayət Heydərov (73 kq)
Məmmədli Mehdiyev (90 kq)
Zelim Kotsoyev (100 kq)
Elmar Qasımov (100 kq)
Uşanqi Kokauri (+100 kq)

Qadınlar

Aişə Qurbanlı (48 kq)
Gültac Məmmədəliyeva (52 kq)
İçinxorlo Munxtsedev (57 kq)
Larusa Florian (57 kq)
Nuriyyə Axundova (63 kq)
İrina Kindzerska (+78 kq)

 

Güləş:

Sərbəst güləş

Mahir Əmiraslanov (57 kq)
Hacı Əliyev (65 kq)
Camaləddin Maqomedov (79 kq)
Aleksandr Qostiyev (86 kq)
Nurmaqomed Qadjiyev (97 kq)

Yunan-Roma güləşi

Sakit Quliyev (60 kq)
Kərim Cafərov (67 kq)
İslam Abbasov (87 kq)
Orxan Nuroyev (97 kq)
Sabah Şəriəti (130 kq)

Qadın güləşi 

Mariya Stadnik (50 kq)
Alyona Kolesnik (57 kq)
Elmira Qəmbərova (62 kq)
İrina Netreba (68 kq)
Səbinə Əliyeva 76 kq

 

Boks: 

Kişilər 

Rüfət Hüseynov (49 kq)
Məsud Yusifzadə (52 kq)
Tayfur Əliyev (56 kq)
Cavid Çələbiyev (60 kq)
Bəxtiyar Qazıbəyov (64 kq)
Lorenzo Sotomayor (69 kq)
Kamran Şahsuvarlı (75 kq)
Alfonso Dominqes (81 kq)
Rahil Məmmədli (91 kq)
Məhəmməd Abdullayev (+91 kq)

Qadınlar 

Məryəm Cəbrayılova (69 kq)

Kamandan oxatma: 

Ozay Qasımova

 

Velosiped idmanı:

Trek

Sergey Omelçenko

Şosse 

Samir Cəbrayılov
Elçin Əsədov
Mikayıl Səfərli
Musa Mikayılzadə

Kanoe:

Mariya-Lorena Manolitsa

 

Karate:

Kişilər 

Roman Heydərov (60 kq)
Firdovsi Fərzəliyev (60 kq)
Rafiz Həsənov (67 kq)
Rafael Ağayev (75 kq)
Asiman Qurbanlı (+84 kq)

Qadınlar 

Nuranə Əliyeva (50 kq)
İrina Zaretska (68 kq)

 

Sambo: 

Kişilər 

Ağasif Səmədov (52 kq)
Mehman Xəlilov (57 kq)
Cavidan Qarayev (62 kq)
Emil Həsənov (68 kq)
Abdulla Abdullayev (74 kq)
Ceyhun Hüseynov (82 kq)

Qadınlar 

Gözəl Zutova (74 kq)

 

Gimnastika:

Bədii gimnastika 

Zöhrə Ağamirova
Ayşən Bayramova
Zeynəb Hümmətova
Diana Əhmədbəyli
Aliyə Paşayeva
Darya Sorokina

Batut gimnastikası və tamblinq

İlya Qrişunin
Ruslan Ağamirov

Akrobatika

Ruhidil Qurbanlı
Abdulla Əl-Məşeyxi

İdman gimnastikası

İvan Tixonov
Marina Nekrasova.

Burada sizin reklamınız ola bilər

SİZƏ MARAQLI OLA BİLƏR